Дитячий майданчик як об’єкт деструктивної критики

Як не дивно, але найбільший резонанс від річних зборів Ради голів ОСТ «Русанівський масив» викликав рядок кошторису ОСТ на 2018 рік про наміри Правління збудувати дитячий майданчик на 15-ій Садовій вулиці за 124 тис. грн.

Члени Правління втішені тим, що людям, які використовують кожну нагоду для критики роботи Правління, не сподобався саме дитячий майданчик, а не щось інше. Бо про дитячий майданчик чули не менше 27 членів Ради голів, присутніх під час розгляду на зборах цього питання, і переконлива більшість голів СТ проголосувала за кошторис разом з дитячим майданчиком: «за» –24 чол., «проти» – 3 чол., утрималися – 0 чол., не брали участь у голосуванні (тобто заговорилися чи вийшли перекурити – 9 чол.), а для ухвалення рішення необхідно було 19 членів Ради «за». Тож після такого голосування члени Правління ОСТ, які вносили на затвердження проект кошторису, можуть з гордістю говорити: а нас критикують за те, що ми хочемо збудувати посеред Русанівських Садів дитячий майданчик.

Мені подумалося, що люди, у яких виник протест проти спорудження дитячого майданчика, або не мають дітей, або не люблять їх. Адже для спорудження хорошого дитячого майданчика потрібно не 124 тис. грн., а 300–400 тис. грн. Подивіться на нинішні ціни за дитячий інвентар і дитячі снаряди, і ви зрозумієте, що я маю на увазі. Одна лише гарно оброблена і витримана в термокамері дошка коштує понад 1 тис. грн. за один квадратний метр.

Тепер про другий аспект цього питання. У попередні роки кошторис ОСТ складався непрофесійно. Орієнтуючись на суму надходжень у попередній рік, Правління вписувало в кошторис «куцу» цифру доходів, а потім планувало видатки, які, ясна річ, не могли перевищувати суму надходжень. Закінчувалося це тим, що реальні видатки неможливо було передбачити, а отже, у витратах Правління ОСТ було зв’язане по руках і ногах. Будь-які непередбачені, але необхідні витрати можна було розцінювати як порушення фінансової дисципліни.

Цього року методологія річного кошторису вперше була іншою. Головний бухгалтер ОСТ Н.Самойліченко, представляючи кошторис на зборах Ради голів 31 травня ц.р., сказала важливу фразу: «Новий кошторис цього разу про те, як ми могли б жити, якби все робили по Статуту». Вона мала на увазі те, що вперше за останні роки у розділ «Надходження» кошторису було внесено не прогнози, а цифри, що випливають з норм Статуту: членські внески з членів садівничих товариств – 952 700 грн., внески постійних жителів Русанівських Садів – 1 350 тис. грн. і т.д. Разом надходжень – 299 783 грн. (майже три мільйони!).

Насправді членських внесків через жлобство окремих садівничих товариств (точніше, їхніх голів) ОСТ досі отримувало в кілька разів менше. Так от, якби цього року все відбулося за кошторисом і до каси ОСТ надійшло близько трьох мільйонів грн., визначених Статутом, то ми могли б спорудити не один, а відразу кілька дитячих майданчиків, причому, значно краще оснащених, ніж той, на який відводиться зараз кошторисом 124 тис. грн.

Виникає резонне запитання: а що буде, якщо річний кошторис 2018 року ми не виконаємо по прибутках? На жаль, тоді Правління ОСТ буде змушене скорочувати пункти витрат, передбачених витратною частиною кошторису. У цій ситуації першим постраждає, на жаль, дитячий майданчик: його не будуватимуть з офіційним поясненням – «за браком коштів»…

То чи варто було здіймати стільки шуму довкола цього рядка кошторису про дитячий майданчик? Очевидно ж, що ні. Все це псевдокритика, не варта, як кажуть, виїденого рядка.

А що варте?

Хочеться дочекатися, коли ті, хто не любить Правління ОСТ, не лише критикуватимуть його роботу цього органу, але й радитимуть, як цю роботу можна поліпшити. Наприклад, організують дискусію на тему: «Як збільшити надходження членських внесків на спільні витрати ОСТ».

Не хочеться? Легше говорити про дитячий майданчик?

В.Шевченко,
 заступник голови Правління ОСТ