Чому садівники Русанівських Садів вирішили встановити пункт охорони громадського порядку зі шлагбаумом

 

Деякі постійні жителі Русанівських Садів і власники земельних ділянок у вайбер-мережі «Русанівські Сади» ініціювали дискусію, чи потрібен пропускний пункт при в’їзді на територію ОСТ «Русанівський масив». Водночас дехто з них заявив, що стягування коштів за проїзні картки є незаконним.

Правління ОСТ «Русанівський масив» наголошує на тому, що проїзні картки, які полегшують автомобілістам проїзд на Русанівські Сади, видаються безплатно, але тим садівникам, які не мають заборгованостей по членським внескам. Правління ОСТ також звернуло увагу на те, що питання про доцільність і законність встановлення проїзного пункту безпеки порушують переважно ті особи, які порушують статут і уникають сплати внесків. Іншими словами, їхнє несприйняття шлагбауму пояснюється бажанням поживитися за рахунок сусідів.

Правління ОСТ «Русанівський масив» пояснює справжні, а не вигадані причини облаштування проїзного пункту «Благоустрій». Шлагбаум встановлено:

  • Для профілактики правопорушень: обмеження в’їзду на цю територію садових товариств автотранспорту, який не має відношення до Русанівських Садів.
  • З метою виявлення і оперативного затримання громадян, які пограбували дачі і намагаються вивезти викрадене приватне майно садівників.
  • Щоб припинити завезення на Русанівські Сади (береги річки, територія Горбачихи та ін.) будівельного і побутового сміття, обсяги якого з року в рік катастрофічно збільшувалися.
  • Задля перешкоджання безсистемній забудові Русанівських Садів організаціями і установами, а також упорядкування руху будівельного транспорту до об’єктів споруджуваного Подільсько-Воскресенського мостового переходу на умовах, погоджених з Правлінням ОСТ (дотримання заходів безпеки, гарантії відновлення пошкоджених доріг тощо).
  • З метою запобігання варварського нищення і засмічення заповідних територій біля дачного масиву Русанівських Садів після заселення нових будинків на Микільській Слобідці (більше 10 тисяч додаткових жителів, з-поміж яких з’явиться багато «диких туристів» і любителів пікніків на природі).

Налагодження контролю за переміщенням автотранспорту з використанням шлагбауму є першим кроком Правління ОСТ для вжиття подальших заходів безпеки садівників: патрулювання на авто в нічний час, встановлення на вигідних умовах нових електронних засобів безпеки на вулицях і на території дачних ділянок (за бажанням садівників), встановлення паркану по всьому периметру дачного масиву тощо, як це давно вже практикується в інших дачних і котеджних містечках м.Києва та приміської зони.