- Власники земельних ділянок вступають до садівницьких товариств (СТ), що охоплюють ці ділянки. Розмір разового вступного внеску визначається відповідним СТ.
- Власники земельних ділянок сплачують річні внески для потреб своїх товариств. Розмір річного внеску встановлюється товариством.
- З кожної суми річного внеску СТ передають частину коштів Правлінню ОСТ для загальних потреб ОСТ (ремонт центральних доріг, вивезення сміття, безпека, екологія тощо). Починаючи з 2018 року, ця частина коштів становить 350 грн. Правління ОСТ може стягувати цю частину коштів безпосередньо від власника земельної ділянки (з подальшим зарахуванням цієї суми до річного внеску).
- Постійні жителі Русанівських Садів мають сплачувати на розвиток території додатковий річний внесок у розмірі 1000 грн. Цей спеціальний внесок встановлено 2009 року і нині обговорюється збільшення його розміру, оскільки нинішніх членських внесків не вистачає для належного господарювання на Русанівських Садах.
Джерела надходження і порядок використання коштів
та іншого майна Об’єднання
Об’єднання є неприбутковою організацією, метою діяльності якої є створення сприятливих умов його учасникам (членам) для ведення садівництва, здійснення захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Забороняється розподіл отриманих Об’єднанням доходів та прибутків, або їх частини серед учасників (членів) Об’єднання, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Доходи (прибутки) Об’єднання використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Об’єднання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
Згідно з пунктом 8.9 статуту ОСТ «Русанівський масив» джерелами формування майна Об’єднання є:
вступні, членські та цільові внески членів Об’єднання та інших осіб;
майно, добровільно передане Об’єднанню його учасниками або іншими особами;
грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних та фізичних осіб;
інші надходження, не заборонені законодавством України.
Об’єднання може бути власником (пункт 8.10 статуту):
в тому числі Центральної дороги на території садівницького масиву «Русанівські Сади»;
доріг, будівель та господарських споруд, електромереж, систем водопостачання та інших об’єктів, споруджених за кошти Об’єднання;
майна, переданого йому учасниками Об’єднання або іншими особами у власність;
майна, набутого Об’єднанням у результаті господарської діяльності;
одержаних доходів, а також іншого майна, набутого у відповідності з чинним законодавством.
Пункт 8.13: Об’єднання відповідає за своїми зобов’язаннями всім належним йому на правах власності майном.
Пункт 8.14: Кошти фондів Об’єднання перебувають у повному розпорядженні Об’єднання. Склад, призначення, джерела створення та порядок використання фондів визначаються Правлінням Об’єднання.
Види та розмір внесків визначені пунктами 8.16.1 – 8.16.6 статуту ОСТ:
8.16. Для забезпечення діяльності Об’єднання учасники Об’єднання вносять вступні, членські, цільові та інші внески, що сплачуються в касу і на банківські рахунки Об’єднання.
8.16.1. Вступний внесок сплачуються учасником одноразово при вступі до Об’єднання в розмірі, встановленому Радою голів.
8.16.2. Членські внески сплачуються в розмірі, встановленому Радою голів.
8.16.3. Вступні внески юридичних осіб та фізичних осіб використовуються на розвиток інфраструктури на території Об’єднання і при виході з Об’єднання юридичним та фізичним особам не повертаються.
8.16.4. Учасники Об’єднання сплачують такі цільові внески:
на утримання та ремонт Центральної дороги;
на проведення санітарно-екологічних заходів та на сортування і вивезення сміття.
8.16.5. Членські внески постійних жителів Русанівських Садів – власників чи користувачів будинків з умовами для постійного проживання (опалення, водопостачання, утилізація відходів тощо), згідно з рішеннями Правління Об’єднання, скеровуються на забезпечення потреб цієї категорії жителів Русанівських Садів: розчищення доріг від снігу взимку, постійне освітлення вулиць, цілорічна охорона будинків, оплата праці двірників тощо.
8.16.6. Розмір спеціальних внесків, що встановлюються для постійних жителів Русанівських Садів, не може бути меншим за розмір індивідуальних членських внесків власників та користувачів земельних ділянок на території садівницького масиву «Русанівські Сади».
8.16.7. Перелік цільових внесків не є вичерпним. З метою виконання завдань Об’єднання, визначених цим Статутом, та вирішення питань, що виникають у процесі діяльності Об’єднання, Рада голів може приймати рішення про запровадження додаткових цільових внесків.
8.16.8. Розмір та порядок внесення додаткових цільових внесків визначається Радою голів за поданням Правління Об’єднання. Призначення та порядок використання додаткових цільових внесків визначаються Правлінням Об’єднання.