У нас на Садах №4

Вісник з питань самоврядування на території

Об’єднання садових товариств «Русанівський масив»

 

Незабаром літо!

Час подбати про те, щоб хотілося його провести на Русанівських Садах

Правління ОСТ «Русанівський масив» звертається до садівників і постійних жителів Русанівських Садів з тим, що стосується власників кожної земельної ділянки – з приводу благоустрою та розвитку наших Садів, про які ми не всі і не завжди дбаємо.

Через наші зволікання, через байдужість декотрих з нас (передусім через затримки зі сплатою внесків) на території Русанівських Садів склалася критична ситуація в різних напрямках:

  • Вивезення сміття. Минулого року на це було витрачено 266 893 грн. За перші чотири місяці нинішнього року, станом на 1 травня, – 46 тис. грн. Пропорційно до попереднього року, завдяки запровадженню сортування сміття, витрати зменшилися, але сума коштів на ці потреби все одно буде важкопідйомною, якщо одні власники земельних ділянок на Садах сплачуватимуть внески вчасно, а інші відкладатимуть це на потім.
  • Ремонт дороги. Лише поточний ремонт центральної дороги потребує 500 тис. грн. Але ми спроможні провести навіть не «ямковий», а капітальний ремонт, якщо постійні жителі без затримки сплатять свої річні внески в розмірі 1000 грн. (згідно з рішенням, обговореним і прийнятим радою голів та учасниками загальних зборів, що відбулися 17 травня 2009 р.). Зібравши ці внески, ми матимемо додатково суму, якої вистачить не лише на ремонт центральної дороги, а й на інші постійні потреби (наприклад, охорона, освітлення вулиць, доставка пошти, впорядкування пляжів тощо). До речі, ця тисяча гривень на рік від сімей, для яких Русанівські Сади стали рідним домом, – це лише 83 гривні на місяць. Варто порівняти цю суму з розмірами комунальних платежів за проживання в міських квартирах. Або уявити, що 1000 грн. на рік – це дві заправки автомобіля протягом двох тижнів. Ремонт підвісок наших авто після їзди по ямах Русанівських Садів коштує набагато більше!
  • Електропостачання. Нині забезпечення Русанівських Садів електрикою ненадійне. Ми обслуговуємося через абонентський кабель силікатного заводу. Підприємство змінило власників, на його території планується спорудження багатоповерхових житлових будинків. Коли розпочнеться їх будівництво, проблема стабільного забезпечення електрикою Садів різко загостриться. Тому вже зараз слід подбати про прокладання нового абонентного кабелю, здатного безперебійно задовольняти наші потреби в електроенергії. Коштуватиме це приблизно 300 тис. гривень.

Звісно, проблема своєчасної сплати членських внесків стосується не лише постійних жителів, а й тих, хто проводить час на Русанівських Садах лише влітку. Погодьтеся, розмір членських внесків – мінімальний, невідчутний для багатьох сімейних бюджетів. Правління ОСТ «Русанівський масив» просить власників земельних ділянок терміново сплатити цьогорічні внески. Адже попереду літо, і хочеться, щоб були максимально комфортні й сприятливі умови для відпочинку тут теплої пори року. Бо якщо сплата внесків розтягнеться, матимемо сумнівне задоволення від упорядкування вулиць і пляжів лише під осінь, а ремонту шляхів – перед зимою.

Це залежить не від політиків, не від влади, не від міжнародної ситуації і навіть не від погоди. Виключно від нас самих!

 

Правління ОСТ «Русанівський масив» просить постійних жителів Русанівських Садів терміново здати членські внески на розв’язання вказаних проблем. Приходьте на 15-ту Садову або скористайтеся розрахунковим рахунком № 26007799990619 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 380838, код ЄДРПОУ 22865491.

 

Найбільші божники

Перелік садових товариств, які мають найбільші борги зі сплати членських внесків

Назва товариства, територія Заборгованість за 2003–2010 роки Заборгованість за 2011 рік Всього заборгованість

Заборгованість у середньому на одного члена СТ (заокруглено)

«Русанівець»

18–20 Садові вулиці

14 000 грн. 27 000 грн. 41 940 грн. 300 грн.
«ДВРЗ»

3–5 Садові вулиці

28 550 грн. 8 000 грн. 36 550 грн. 350 грн.
«Супутник»

1–3 Садові вулиці

17 448 грн.  11 400 грн. 28 848 грн. 480 грн.
«УкрДІПроЦукор»

29–34 Садові вулиці

24 600 грн. 24 600 грн. 200 грн.
«Червона троянда»

1–12 Канальна,

1-а Дамбова

19 800 грн. 19 800 грн. 130 грн.
«Радист»

1–2 Садові вулиці

13 540 грн. 6 000 грн. 19 570 грн. 355 грн.

 

Члени десятків інших садових товариств мають «дякувати» переліченим вище товариствам-боржникам за те, що розв’язання проблем Русанівських Садів фінансують і за себе, і за них.

 

Буде легше позбутися сміття

Велику частку грошових внесків садівників «проїдає» сміття. Через зволікання зі сплатою інколи (особливо влітку після вихідних днів, коли гарна погода) не вистачає коштів на вчасне вивезення побутових відходів.

Доводиться вживати заходів для оптимізації витрат на вивезення  сміття, здешевлення цього процесу. Вже практикується сортування відходів, що дало перші обнадійливі результати.

У зв’язку з цим правління ОСТ «Русанівський масив» просить власників земельних ділянок не викидати сміття поза контейнери. Слід утримуватися від скидання нового сміття, якщо попереднє ще не встигли вивезти, а також від вкидання в контейнери скошеної трави та гілок. Цим самим ми зекономимо власні кошти і допоможемо швидше зробити наші вулиці чистими.

 

Упорядкуйте власну ділянку

Літо – пора, коли частіше, ніж завжди, привертає погляд зовнішній вигляд вулиць. А особливо – упорядкованість територій біля ділянок, що виходять на центральну проїжджу дорогу.

Прохання до власників земельних ділянок: придивіться, чи належним чином підготувалися ви до відпускного сезону, чи впорядкували свою ділянку та підходи до неї настільки, щоб це тішило і вас, і ваших сусідів? Чи прибрано сміття? Чи полагоджено паркан? Чи викошено бур’яни?

Завдяки впорядкованій вами ділянці вас згадуватимуть добрим словом.

Власники земельних ділянок, які першими в нинішньому році сплатили членські внески для постійних жителів Русанівських Садів (1000 грн.):

 

Воробйова, Шевчук, Бороденко, Білий, Соловйов, Притулюк, Оксеньчук, Скорина, Рябуха, Рижик, Сизранова, Солодар, Підлісна (частково).

Дякуємо!