У нас на Садах №9

Вісник з питань самоврядування на території

ОСТ «Русанівський масив» (Русанівські Сади, м.Київ)

 

Весна в розпалі! А ти здав гроші

на вивезення сміття та на ремонт дороги?

 

    Відповідно до Статуту ОСТ «Русанівський масив» (ст. 4.2.1, 5.12.5) та згідно з рішенням загальних зборів садівників усіх товариств за 2009 рік, постійні жителі Русанівських Садів мають сплачувати внесок у розмірі 1000 грн. на рік (83 грн. на місяць). Якби ці внески було сплачено хоча б до кінця 1-го кварталу, ми вже сьогодні мали б відремонтовані дороги, впорядкований пляж, вивезені смітники.

    Ще не пізно навести порядок до початку літнього сезону! Сплати внесок у касу ОСТ (вул. Садова 15, буд. 42а) або перекажи кошти на розрахунковий рахунок № 26007799990619 у ПАТ КБ «Правекс-банк», МФО 380838, код ЄДРПОУ 22865491.

 

КОРОТКО

  • 3 березня 2013 р. Рада голів вивела зі складу Правління ОСТ Ж.Буртковську та Ф.Комара, які не брали участі у роботі Правління. Цього ж дня новими членами Правління ОСТ обрано Олексія Коваля та Володимира Роєнка.
  • Рішенням Дніпровського райсуду м.Києва підтверджено повноваження голови СТ «Мічурінець» Олексія Морозова.
  • У кінці квітня 2013 р. сформовано новий склад робочої групи Правління ОСТ з питань захисту Русанівських Садів: О.Коваль (керівник), О. фон Шталленберг, М.Куценко.
  • СТ «Зоря» припинило спробу (вже не першу!) несанкціонованого відбору електроенергії жителем вул. Садової 8-ї В.Анохіним і звернулося до райуправління міліції з вимогою притягнути винного до кримінальної відповідальності.
  • Прийнято рішення про закриття торгівельної точки в будинку ОСТ по вул. Садовій10 (ділянка 51), орендар якого не мав дозвільних документів на торгівлю, хотів передати приміщення в суборенду без відома власників і поширював вигадки про свої права на цей будинок.
  • 21 квітня задоволено заяви про вихід зі складу Правління ОСТ А.Махова та О.Хрякова (за власним бажанням).

Чужі люди на Садах

 

    Починаючи з літа минулого року, від них постраждали багато жителів Русанівських Садів. Спалені дачі, пограбоване майно, потрощені меблі, зрізані металеві конструкції, гори сміття, гульбища… Але після глибшого з’ясування ситуації хочеться говорити не тільки про «чужих», які самовільно поселилися у нас на Садах, а й про «своїх», хто створив їм для цього всі умови і «пригрів» злодіїв та вандалів.

    Відповідальність за скоєні й нерозкриті злочини, таким чином, мають взяти на себе не лише бездіяльні й безпорадні органи правопорядку, якими вони зарекомендували себе в цій справі, а й «свої серед чужих» – наприклад, голови садівницьких товариств О.П. фон Шталленберг («Локомотив») та Д.Р.Пухальський («Сад-Будівельник»).

 

Скоро мине рік, як власники земельних ділянок і дач почали пред’являти претензії Правлінню ОСТ: «Чому ви нічого не робите?».

16 серпня минулого року Дніпровське райуправління міліції вперше (і поки що востаннє) відповіло Правлінню ОСТ, що факти самовільного заселення недоглянутих дач на вулицях Садовій 25 і Садовій 26 «знайшли підтвердження», але «виселення з помешкань громадян до компетенції міліції не відноситься». Міліція радила садівникам «в приватному порядку звертатися до суду». І нарікала на відсутність заяв чи звернень від потерпілих.

Згодом Правління ОСТ і потерпілі буквально засипали міліцію такими зверненнями. Наприклад, лише за чотири останні місяці, з початку цього року, Правління 9 разів подавало документи про вчинені самозаселами правопорушення і злочини – 11, 14 і 18 січня, 4 і 26 лютого, 11 березня, 14, 15 і 29 квітня. Двічі зверталися до міністра внутрішніх справ. Начальнику РУ ГУ МВС України в м.Києві В.Чайці та до міністру ВС України В.Захарченку надсилалися також колективні звернення садівників. Про конкретні злочини зроблено офіційні заяви потерпілих О.І. (Садова 25, буд.67), Л.Ф. (25/81), Є.А. (27/63), М.С. (26/66), О.Г. (27/64), Т.Л. (27/61), І.В. (26/38), Н.К. (26/36), О.Л. (26/30), Н.Л. (26/34), Д.В. (26/44), О.К. (26/42), С.Н. (25/74), Н.Ж. (25/76), О.С. (25/78), А.Б. 3/47 та ін., з приводу яких Правління зверталося в міліцію щодо внесення цих злочинів до Реєстру досудових розслідувань. Потерпілий О.І. з Садової 25, дачу якого пограбували декілька разів (3 кримінальні справи), повідомив, що в березні був на прийомі у начальника райуправління МВС зі скаргою на бездіяльність міліції, але почув там, що у них «зв’язані руки» (ким?) і що буцімто «від керівництва Русанівських Садів з цією проблемою ніхто не звертався». Ось таке окозамилювання. Про завершення розслідувань та покарання злодіїв і вандалів нічого не чути.

А тепер про інший бік цієї проблеми. Лише в СТ «Сад-Будівник» (голова Д.Пухальський) виявлено 10 випадків самовільного поселення «чужих», здебільшого вихідців із Закарпатської області, в будинки дачників. У бесіді з власниками будинків по вул. Садовій 26 – № 46 (С.І.Кухарський), № 64 (С.К.Потабенко), № 68 (О.Ю.Марченко) – працівниками міліції було встановлено, що громадяни із Закарпаття (роми) поселилися в їхніх будинках… зі згоди власників. Договорів оренди власники з ними, звісно, не укладали. Чи бачили їхні документи – теж запитання.

Самопоселенці заявляють, що за згодою власників вони поселилися в дачах по Садовій 25 – № 53 (Є.Г.Комаров), № 61 (А.А.Казанцев), а також по вул. Садовій 26 – № 45 (О.І.Ковшаров), № 47 (С.В.Сталінський), № 54 (Л.Д.Федорова), № 59 (О.П.Ковріков), № 70 (Л.В.Бутко). Правлінню ОСТ відомо, що із заявами про захоплення їхніх дач ні в Правління, ні в міліцію власники не зверталися. Зважаючи на ці факти, давайте зробимо висновки про те, хто ж винен, що вулицями Русанівських Садів день у день нишпорять десятки злодіїв, які ще й залякують садівників: «Жіночко, ви не бачили, що ми несемо цей диван» або «Якщо комусь скажете – ми запам’ятаємо, де живете, і півня вам пустимо».

Показово, що голова СТ Д.Пухальський повністю самоусунувся від цієї проблеми і з цього приводу навіть не виходив на зв’язок з Правлінням. Зверталися до нього з проханням припинити несанкціоноване споживання електроенергії самопоселенцями для обігріву будинків взимку, але належного реагування не дочекалися.

Але справжній шок справила на членів Правління офіційна відповідь О. фон Шталленберг  – голови СТ «Локомотив», де чужі люди поселялися з її згоди й за гроші (як було пояснено – щоб перекрити борг замість тих, хто не заплатив за електроенергію).

Маємо пояснити, що 31 березня Правління ОСТ прийняло рішення, яким, зокрема, зобов’язувало робочу групу з питань захисту Русанівських Садів (керівник А.Махов) «терміново, в період до 10 квітня 2013 року, здійснити обхід самовільно заселених будинків на вулицях Садова 25 і Садова 26, по можливості перевірити документи самопоселенців, скласти акти про правопорушення та попередити порушників про кримінальну відповідальність». А перед цим робоча група за 3 дні мала б скласти список усіх самовільно заселених будинків. А.Махов надав деяку інформацію, а потім вийшов зі складу Правління за власним бажанням. Натомість О. фон Шталленберг, яка також входила до складу групи з питань захисту Русанівських Садів, з великим запізненням, після нагадувань, подала Правлінню не перелік захоплених будинків у її товаристві, а… відмову в наданні такої інформації.

Ольга Петрівна написала, що «чужі» заселялися у їхніх будинках на підставі рішення загальних зборів СТ «Локомотив» від 8 липня 2012 року. Ось дослівна цитата з листа голови цього товариства: «Як відомо, розповсюдження інформації про особу без її на те згоди неприпустимо. Оскільки власники будинків, які надали свої будинки для тимчасового помешкання в них інших громадян, такої згоди не дали, надати інформацію щодо адрес цих будинків я не маю права». О. фон Шталленберг заявила також, що наші претензії до самопоселенців (тобто до тих, хто день у день грабує і руйнує все підряд на Русанівських Садах) є порушенням Конституції України, Європейської Конвенції з прав людини і «свіжого» указу Президента України №201 від 8.04.2013 р.

Отакі наші справи. Просимо потерпілих, названих і не названих у цій статті (їх уже десятки, якщо не сотні!), подякувати О. фон Шталенберг за велику турботу про дотримання указів Президента і Конвенції з прав людини. До речі, не зважаючи ці серйозні документи, керівництво сусіднього СТ «Мічурінець» (це також вулиці Садова 25 і Садова 26) не допустило захоплення їхніх дач. Тобто свиню підсунули Раді Європи з її конвенцією…

Очевидно, прийшов час нашим дачникам спитати з голів відповідних товариств, чому через бездіяльність цих керівників територія їхніх товариств перетворюється на розсадник криміналу й насильства. А керівники з такими підходами до цієї проблеми, як у О. фон Шталленберг, просто зобов’язані взяти на себе відповідальність за збитки і за наругу над садівниками.

 

02002, м.Київ, Дніпровський район, Русанівські Сади, вул.Садова 15, буд. 42-а.

Р/р 26008799990629, МФО 380838 у ПАТКБ «Правекс-банк» м.Києва, код ЄДРПОУ 22865491.

http://www.sady.in.ua ● E-mail: sady@sady.in.ua ● Тел.: 517-49-80, 379-22-19.